Rejestracje samochodowe - Genowefiania - oficjalna strona internetowa

Idź do spisu treści

Menu główne:

Rejestracje samochodowe

REJESTRACJE SAMOCHODOWE
W Genowefianii każdy pojazd poruszający się po ulicy musi posiadać rejestrację. Dotyczy to również rowerów poruszających się gdziekolwiek. 
Z uwagi na różnorodnosć pojazdów istnieje wiele rodzajów rejestracji. Zacznijmy od tej najzwyklejszej samochodowej. Biała z przodu, niebieska z tyłu.
--> --> -->
Rejestracje te składają się z:
  • litery oznaczającej prezydenctwo (odpowiednik województwa)
  • dwóch liter oznaczających miasto/povett/wies
  • trzech przypadkowych cyfr
  • jednej litery oznaczającej przeznaczenie samochodu:
Przeznaczenia dostępne to :
  • A,B,C,F,G,H,I,J,K,M,N,O,Q,R,S,U,V,W,Z - zwykły, prywatny samochód
  • D - autobus, ciężarówka, kategoria D
  • E - przyczepa
  • P - służby specjalne (pogotowie, policja, straż pożarna itp.)
  • T, X - testowe
  • Y - traktor
  • L - samochód nauki jazdy (od 1.01.2016 r.)



Ta rejestracja pochodzi z miasta Madikovo (MAD)
W Genowefianii ogólnodostępne są Ecocary, czyli małe samochody na prąd, które mogą poruszać się po ulicach i scieżkach rowerowych w całej Genowefianii i których kierowcy mają od 12 lat w górę. (W wieku 12 lat po przejsciu egzaminu można dostać prawo jazdy kategorii S1, czyli na małe, elektryczne pojazdy). Szczególnie popularne są w Gardii, gdzie panuje zakaz ruchu kołowego w całym miescie, żeby ograniczyć spaliny i zanieczyszczenie srodowiska. Ecocary mają takie rejestracje --> (białe z zielonymi literami).
W Gardii, Misku, Findenie, Donie i w Port Behr operują również trolejbusy zwane Ecobusami. Ich rejestracje są zielone z białymi literami. -->
Rejestracja Ecocaru z Gardii, a Ecobusu z Miska.
Tabliczki rowerowe:
W całej Genowefianii wszystkie rowery muszą posiadać tabliczkę rejestracyjną w kolorze żółtym z czarnymi literami. Dotyczy to również rowerów zagranicznych, tabliczkę można dostać w każdym urzędzie miasta/wsi. Nie wymagane jest obywatelstwo Genowefianii. Pierwsze dwie cyfry oznaczają rok wydania tabliczki np. 13 - 2013, 15 - 2015. Litera oznacza prezydentctwo, według klasyfikacji z tablic samochodowych. Trzy następne cyfry są przypadkowe. W przypadku wyczerpania się numeracji, po np. 15A 999 następuje 15A 01A. Przedstawiona obok tabliczka pochodzi z 2014 roku, prezydenctwa stołecznego i należy do 357. roweru zarejestrowanego w tym roku w tym prezydentctwie.--> --> -->
W Genowefianii, tak jak w każdym innym państwie pojawiają się samochody dyplomatyczne. Tablica rejestracyjna dla nich w Genowefianii jest żółta, po lewej stronie ma flagę państwa, do którego należy samochód. Obok niej znajduje się dwuliterowy kod państwa. Następne 3 cyfry są przypadkowe, z wyjątkiem kombinacji 101 - ten pojazd należy do samego ambasadora. Na obrazku tablica dyplomatyczna należąca do Francji.--> --> -->
Tablice rejestracyjne należące do ważnych instytucji są czerwone i mają białę litery. Zaczynają się na literę V. Następna litera zależy od instytucji:
A - władze prezydentctwa anatyckiego
D - władze prezydentctwa donskiego
F - władze prezydentctwa centralnego
G - władze prezydentctwa gardijskiego
H - władze prezydentctwa hornskiego
M - władze prezydentctwa Misek
P - policja
S - władze prezydentctwa stołecznego
T - władze prezydentctwa tackiego
U - władze prezydentctwa smonskiego
V - wojsko

Tablice policyjne po 2 literach mają 5 cyfr, wojskowe po 2 literach mają 4 cyfry i jedną literę, a tablice władz mają po 2 literach 3 cyfry i 2 litery. 2 litery oznaczają miasto, z którego pochodzi dany pojazd np. miasto Klosjen ma cywilną rejestrację GKL. W rejestracjach władz G zostanie użyte bezporednio po V, a KL na końcu. trzy cyfry są przypadkowe z wyjątkiem 101 - w policji jest to samochód głównego komendanta państwowego, w wojsku jest to przypadkowy numer, a w rejestracjach władz numer 101AA to samochód prezydenta. numer 102 wsród rejestracji władz jest samochodem miestnika. W Gardii Ecocar miestnika ma rejestrację czerwoną VG 102AR.
Obok tablica policyjna (u góry) i tablica władz Klosjenu (na dole).

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego